Czy warto zamontować zamek cyfrowy w bramie?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo w domu to priorytet dla wielu mieszkańców domów jednorodzinnych. Dlatego też coraz więcej osób stara się o nie dbać, jeszcze przed wejściem na posesję, montując w bramach zamki cyfrowe. Jednak czy takie rozwiązanie faktycznie jest w stanie zabezpieczyć przed wtargnięciem niepowołanych osób na teren prywatny?

Jak działa zamek cyfrowy?

Zamki cyfrowe swoje działanie opierają najczęściej na klawiaturach oraz zasilaniu elektrycznym, które może być realizowane dzięki bateriom o mocy 9V lub przewodom instalacyjnym. Otwieranie bram może odbywać się z wykorzystaniem klawiatury numerycznej, na której należy wpisać odpowiedni kod, lub pastylki przykładanej do czytnika czy też pilota, które wysyłają fale radiowe z komunikatem otwierającym element, na którym taki zamek zostanie zamontowany. Zastosowanie takiego rozwiązania uniemożliwi niepowołanym osobom wtargnięcie na teren posesji.

Dodatkową zaletą zamków cyfrowych jest to, że tego typu zamki mogą zostać zintegrowane z systemami inteligentnego domu lub systemami alarmowymi pozwalającymi odczytywać godziny, w których brama została otwarta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*