Inteligentne bramy garażowe. Wady i zalety

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które mają dom jednorodzinny, często posiadają również garaż, w którym stoją ich samochody. Wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu automatyzacji. Dzięki temu wrota bramy otwierają się zazwyczaj po naciśnięciu przycisku na pilocie, który przyczepiony jest do kluczyków. Wiele urządzeń wykorzystuje w swoich systemach sztuczną inteligencję, dzięki czemu brama garażowa staje się jednym z elementów systemu smart dom. Tego typu rozwiązania zwiększają bezpieczeństwo domowników. Sprawdź, jakie wady i zalety ma montaż inteligentnej bramy garażowej.

Inteligenta brama to urządzenie, które znacząco ułatwia korzystanie z garażu. Jest to akcesorium, które znakomicie sprawdza się w każdym domostwie, które dysponuje jednym lub kilkoma samochodami. Czym inteligenta brama garażowa różni się od tradycyjnej bramy otwieranej na pilot? Na pewno tym, że poza funkcją zamykania i otwierania skrzydła bramy ma jeszcze dodatkowe, bardzo praktyczne funkcje. System smart, w który wyposażone są nowoczesne bramy, pozwala na bezobsługowe gaszenie i zapalanie światła w garażu.

Dodatkowo możemy ustawić urządzenie tak, aby w momencie naszego wjazdu do domu otwierały się automatycznie drzwi wejściowe. Dzięki temu unikniemy sytuacji, że nie możemy znaleźć kluczy, które są niezbędne, aby dostać się do środka. Innowacyjność tego rozwiązania pozwala nawet na połączenie systemu zamykania bramy garażowej z urządzeniami elektrycznymi, które w momencie opuszczania przez nas domu zostaną automatycznie wyłączone. Inteligentna brama sprawia, że część obowiązków zostaje zdjęta z naszych barków. To świetny przykład, który pokazuje, jak nowe technologie mogą ułatwić nam życie.

Inteligenta brama garażowa – świetna inwestycja czy bezsensowny gadżet?

Zalety inteligentnych bram do garażu

Inteligentne bramy garażowe mają mnóstwo plusów. Jest to rozwiązanie nowoczesne i dostosowane do potrzeb właścicieli domów jednorodzinnych. Tego typu urządzenia wyróżnia duża intuicyjność, dzięki czemu są to systemy proste w obsłudze, które znacząco podnoszą komfort korzystania z garażu. Przede wszystkim ten rodzaj bramy garażowej poza automatycznym otwieraniem i zamykaniem ma też sporo dodatkowych funkcji i zastosowań. Oprócz możliwości połączenia bramy z innymi urządzeniami domowymi np. oświetleniem czy zamkiem centralnym, możemy dać dostęp do niej osobom z zewnątrz, którym ufamy. Dzięki temu nasi przyjaciele czy bliscy sąsiedzi będą mogli wejść do naszego domu podczas naszej nieobecności. To też ciekawa opcja na udostępnienie narzędzi dla osoby, która zajmuje się w naszym domu ogrodem.

>> Zobacz też: Automatyka do bramy garażowej. Jaki napęd wybrać do bramy segmentowej?

Dla wielu osób niewątpliwą zaletą będzie fakt, że bramą można sterować za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Dla jednych osób będzie to świetny sposób na automatyzację, inni będą woleli zostać przy tradycyjnym pilocie.

Wady inteligentnych bram garażowych

Bramy garażowe mają również kilka słabych punktów. Jednym z nich jest obligatoryjny dostęp do internetu, dzięki któremu możemy zarządzać urządzeniem z poziomu naszego smartphona. Nawet jeśli możemy otworzyć i zamknąć bramę za pomocą odpowiedniej aplikacji w telefonie to i tak warto mieć w samochodzie zapasowy pilot. Montaż inteligentnej bramy jest bardziej skomplikowany i czasochłonny. Poza skrzydłem i prowadnicami musimy zaopatrzyć się w fotokomórki, dodatkowe piloty i urządzenia sterujące. Aby w pełni skorzystać z potencjału tego nowoczesnego urządzenia, powinno ono być powiązane z innymi akcesoriami umieszczonymi w naszym domu, takimi jak inteligentne oświetlenie, zamek czy system alarmowy. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, więc na tę chwilę jest to inwestycja dość kosztowna. Brak odpowiedniej synchronizacji urządzeń może powodować awarie, które często wymagają przyjazdu techników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*